Szkoła Odkrywców Talentów

Jak witaliśmy wiosnę Pod wierzbami

„Zgiń, przepadnij, zimo i nie wracaj do nas. Na przyjście wiosny, otwórzmy ramiona!”

Takim hasłem 21 marca witaliśmy wiosnę, która nastała już w kalendarzu, w naszym przedszkolu i naszych małych serduszkach :). Może jeszcze nie zagościła śmiało w pogodzie, ale pierwsze jej oznaki można spotkać w ogródku. Wychylają swoje główki przebiśniegi, pierwiosnki i żonkile.

Pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu to uroczystość nie lada! Rozpoczęło ją przedstawienie pt.: „Witaj, wiosno” w wykonaniu grupy dzieci 3,4 – letnich „Słoneczka”. Przedszkolacy przebrani w barwne, wymyślne stroje śpiewali piosenki o tematyce wiosennej, recytowali wierszyki, prowadzili rozmowy między sobą, grali na instrumentach, tańczyli z rekwizytami, czarowali wiosnę zaklęciami, wreszcie poderwali publiczność do wiosennego aerobiku w rytmie disco polo. Zabawa była fantastyczna! Ale to był dopiero początek.

Tego dnia dzieci ubrane na zielono uczestniczyły w długim i baaardzo głośnym przemarszu wokół przedszkola, aby pokazać światu, jak bardzo cieszą się z nastania nowej pory roku. Gwizdały na gwizdkach przyniesionych z domu oraz grały najgłośniej, jak mogły na instrumentach perkusyjnych. Oj, było słychać… Celem tego wiosennego pochodu była również ekspozycja wiosennych prac plastycznych pt.: „Wiosenne drzewo” malowanych farbami plakatowymi lub kredkami olejnymi przez każdą grupę na białym płótnie. Imponujące dzieła zawisły w galerii plastycznej na płocie przedszkola.

Pierwszy dzień wiosny to także demonstrowanie talentów, które zostają zauważane i wyłaniane w Przedszkolu „Pod wierzbami” od wielu lat. Tym razem szukaliśmy i rozwijaliśmy talenty plastyczne w każdej grupie. Po kierunkiem nauczycielek powstały bogate i interesujące prace, które ozdobiły przedszkolne korytarze. Małych artystów przybywa w przedszkolu „Pod wierzbami”…

Po tak bogatym scenariuszu związanym z powitaniem wiosny, liczymy na to, że niebawem zrobi się cieplej, a słońce będzie codziennie nam przygrzewać i częściej zapraszać do zabaw na dworze.

Witaj, wiosno!